Rekonstrukce Kulturního domu v Měříně končí

Kvůli havarijnímu stavu hrozilo před několika lety Měřínské sokolovně její úplné uzavření. Nyní budova září novotou v původním architektonickém výrazu. Stalo se mnoho věcí - budovu Měřín od České obce sokolské odkoupil a investoval do její zásadní rekonstrukce.

Mimo obvodových a nosných zdí šlo vše ostatní k zemi. Celková rekonstrukce a s ní spojené stavební úpravy původní sokolovny na kulturní dům v Měříně spočívala ve vybudování nových dispozičních řešení, zateplení fasády včetně výměny výplní otvorů. Byla vybudována nová stropní konstrukce a její nové zastřešení. Bylo nutné zpevnění základů a následná sanace vlhkosti, vybudování nových podlah a jejich povrchových úprav. Dělníci vybudovali nové podhledy a kompletní instalace vody, topení, elektroinstalace a vzduchotechniky. Účelem rekonstrukce tak bylo získání akusticky a technicky kvalitního prostotu pro konání kulturně společenských akcí v Měříně.
Aktuálně, téměř o rok později tak tuto vizi Měřínských dokončujeme. „Je hotové zateplení fasády, její oplechování a finální nátěry. Uvnitř budovy byly dokončeny všechny zednické práce, instalatérské a elektrikářské práce. Dokončují se rovněž sádrokartonové podhledy a obklady.“ uvedl stavbyvedoucí Vít Oberreiter.
Termín dokončení a předání stavby je plánován na konec září včetně terénních úprav kolem objektu. Měřínští chtějí tuto zdárnou proměnu oslavit velkolepě. Otevření budovy je plánováno na 14. - 16. října, kdy mimo jiné v novém „kulturáku“ vystoupí hudební skupina Čechomor.

Zpět

Skupina firem PKS