Stavba zámku bude brzy pod střechou

Rozsáhlou přestavbou prochází bývalý pivovar ve žďárském zámku. V historických prostorách rodina Kinských staví kulturní a umělecké centrum v kombinaci s netradičně pojatými muzejními prostorami.
První část expozice muzea bude o cisterciácích a zakladatelích kláštera. Návštěvníci se třeba dozví, jak hospodařili s vodou, jak se došlo k českému kaprovi, s jehož chovem mniši začali. Přestavbu historické budovy podpořila evropská dotace, zhotovitelem je společnost PKS stavby. Stavbaři rekonstruující chráněnou kulturní památku, musí proto používat původní postupy a materiály, navíc vyřešit vlhkost v objektu nacházejícím se v areálu, který je mezi dvěma rybníky. V současné době se provádí vnější fasády a dokončuje se pokládka střešní krytiny, poté se činnost řemesel přesune na zimní období do vnitřků objektu.
Do zámku se bude chodit především novým vchodem od lávky vedle barokního mostu. Hned u vstupu do interpretačního centra vznikne občerstvení, přesune se tam turistické centrum i prodej vstupenek. U zámku bude rovněž přestavěno parkoviště společně s bezpečným přechodem frekventované silnice.
Prostory budou využívat i místní a zahraniční umělci, což souvisí s festivalem KoresponDance.

Zpět

Skupina firem PKS