Stavbaři dohánějí zpoždění na piaristické koleji

Archeologové v sousedství piaristické koleje našli středověké jádro se sklepem, na kterém byl postaven mladší dům z přelomu 18. a 19. století. Nálezy zachycují vývoj historické parcely od osídlení města ve 13. století do 19. století.
Litomyšl opravovala zámecké návrší s pomocí evropských dotací a státního rozpočtu za 412 milionů korun. Jedenáct opravených historických objektů a prostranství včetně námi realizované rekonstrukce Regionálního muzea město slavnostně otevřelo loni v září. Na dokončení přístavby piaristické koleje získalo odklad do června tohoto roku.
I přes obrovské zdržení se stavbařům daří šibeniční termín stíhat.
“V současné době již probíhá betonáž stropu nad 2. nadzemním podlažím a do dvou týdnů tak bude dokončena hrubá stavba z monolitické konstrukce. Následně budou zahájeny práce na vyzdívkách příček, hrubé rozvody instalací, betonáž podlahových mazanin a také zahájeno vyzdívání fasádního zdiva.” uvedl za PKS stavby vedoucí projektu Martin Hovorka.

Přístavba koleje bude částečně zapuštěnou dvoupodlažní stavbou s malým pavilonem v podkroví. V přízemí vznikne multifunkční místnost, která bude sloužit jako obřadní síň i aula fakulty restaurování. V patře bude například pobočka univerzitní knihovny.

Zpět

Skupina firem PKS