V Praze dokončujeme rekonstrukci čtyř domů

Stavební úpravy čtyř historických domů se změnou jejich užívání v pražských Nuslích postupně míří do finále. Veřejnou zakázku pro Městskou část Prahy 4 realizujeme ve sdružení se společností BAU plus, a.s. od května loňského roku, hotovo bude o prázdninách.

Kompletní rekonstrukce čtyř na sebe napojených historických domů, proměnila za poslední rok sídlo Městského úřadu pro Prahu 4 v malometrážní bytové jednotky. Proběhla zde kompletní změněna vnitřních dispozic domů, nové jsou skladby podlah, opraveny jsou stropní trámy, kamenné žulové schodiště, původní klenby nebo venkovní fasády.
“Aktuálně jsou dokončené osobní výtahy na jednotlivých objektech a momentálně se zasklívá první ze dvou výtahových šachet, které jsou zavěšeny na fasádě domů. Probíhá montáž vnitřních interiérových dveří, pokládka plovoucích podlah a zahájena byla rovněž montáž kuchyňských linek. Dokončuje se repase historického zábradlí schodiště včetně repase původních dřevěných madel. Původní kamenné schodiště je obnoveno přebroušením a čeká na finální napuštění-zakonzervování.” uvedl stavbyvedoucí Jakub Čapek.
V nových bytech nyní probíhají kompletace elektroinstalací, zdravotechniky a ústředního topení, čeká se na seřízení původních zrenovovaných oken pro odkouření chráněných únikových cest. Dokončuje se také oprava historické fasády z ulice Táborská. Následně proběhne oprava zpevněných ploch ve dvoře a oprava dotčených částí chodníku z dlažebních kostek v ulici Táborská.


Zpět

Skupina firem PKS