U podpisu o spolupráci mezi Střední školou stavební Jihlava a Technickým lyceem v Chustu na Ukrajině nechyběla firma PKS

20Zástupci skupiny PKS iniciovali vznik významného projektu. Přišli s myšlenkou vytvořit spolupráci mezi ukrajinským Technickým lyceem a jihlavskou Střední školou stavební.

 

 

 

V loňském roce při návštěvě města Chust ležícího v Zakarpatské oblasti navštívili zástupci skupiny PKS mimo jiné i místní Technické lyceum vyučující stavební obory. A právě zde se zrodila myšlenka na navázání spolupráce mezi Technickým lyceem a Střední školou stavební Jihlava. Následně zástupci personálního oddělení naší firmy spolupráci zúčastněným školám navrhli. Oběma školám se myšlenka velmi zamlouvala, a tak v září 2019 se do Chustu vypravila delegace složená ze zástupců Kraje Vysočina, jihlavské Střední školy stavební, města Žďáru nad Sázavou a největšího stavebního seskupení na Vysočině skupiny PKS. Dohodu o spolupráci podepsali ředitelé škol 26. září. 2019. Dohoda deklaruje zájem na výměně odborných i pedagogických zkušeností, odborných publikací, výukových materiálů, učebních pomůcek, ale také vytváří možnost pro případné studijní pobyty učitelů nebo žáků. Tímto se zrodil výjimečný projekt spolupráce škol, který nemá v rámci Kraje Vysočina ani celé České republiky obdoby. Pracovní návštěva zástupců Technického lycea z Chustu na Vysočinu se uskuteční v listopadu, kdy její zástupce přivítáme i na PKS.

foto zdroj: Kraj Vysočina

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru