Odstartovali jsme provoz sportovní haly ve Světlé

uvod copy_copySpolečnost PKS stavby a.s. postavila novou moderní halu ve Světlé nad Sázavou. V půli listopadu byla hala slavnostně otevřena.

 

 

 

„Troufám si říct, že v širokém okolí není modernější hala s větším zázemím než má naše město," vyzdvihuje kvalitu haly vedoucí provozu Tomáš Rosecký. Stavba díky svojí konstrukci a vybavení může sloužit hned pro několik sportů. Florbal má ve Světlé velkou základnu a florbalisté do začátku tohoto týdne museli jezdit do nedaleké Ledče nad Sázavou, nyní už všechny své tréninky a turnaje odehrají na domácí půdě. Dál se v hale mohou provozovat prakticky všechny míčové sporty. Futsal, volejbal, nohejbal, basketbal a také házená, u které nelze použít speciální vosk. Na své si přijdou i hráči badmintonu, protože na ploše jsou nalajnované celkem čtyři kurty. Do budoucna se počítá i s místem na cvičnou horolezeckou stěnu.
U pomyslného otevření bran veřejnosti a tedy přestřižení pásky světelskému starostovi Janu Tourkovi asistoval i místostarosta Josef Hnik, Pavel Franěk, první náměstek hejtmana Kraje Vysočina, Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, Jaroslav Kladiva, ředitel PKS stavby a architekt Václav Marek.
V sobotu 16. listopadu se následně konal den otevřených dveří, fanoušci tak mohli přijít podpořit týmy dorostenek florbalového oddílu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

foto: Michal Mašek

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru