Společnost PKS stavby postavila Dům sociálních služeb v Pacově

2755 largeAsi pětitisícový Pacov na Pelhřimovsku má nový Dům sociálních služeb se stovkou lůžek. Bude v něm pečováno o lidi s demencí. První klienti se zabydleli v polovině ledna letošního roku.

 

 

 

Stavba začala v polovině roku 2017 a je součástí fungujícího domova pro seniory, který vznikl v roce 1997. Má nyní 80 klientů a 65 zaměstnanců. Zařízení se zvláštní režimem je určené pro lidi trpící demencí včetně Alzheimerovy choroby. Do nových prostor se přestěhovalo i 28 klientů současného Domova pro seniory. Jejich lůžka už nebudou z důvodu zvýšení komfortu dalších ubytovaných znovu obsazena, zmizí třílůžkové pokoje. Celkově bude kapacita zařízení 157 lidí a bude naplňována postupně. Poroste i počet zaměstnanců.

Současně s přístavbou Domova se zvláštním režimem nechalo město také zmodernizovat stravovací provoz v původním Domově seniorů a ulici Malovcová i navazující ulici Hronová. Dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí byla 87 milionů korun, Kraj Vysočina přispěl 20 miliony. Přibližně 40 procent z celkové částky šlo z prostředků města.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru