Revitalizace historické budovy Regionálního muzea v Litomyšli

 

Poklepáním na základní kámen Regionálního muzea v Litomyšli byla tento pátek symbolicky odstartována revitalizace bývalého piaristického gymnázia z 18. století. Výstavba moderně pojatého komplexu podle  návrhu předního českého architekta Josefa Pleskota bude stát necelých 47 milionů korun.  Slavnosti v Litomyšli se zúčastnila i delegace Pardubického kraje v čele s hejtmanem Radko Martínkem.

Na tento projekt funkčně navazuje rozšíření muzejních prostor v zámeckém pivovaru. Zde se již dnes nachází centrální depozitář muzea, který by měl být rozšířen, měly by zde vzniknout pracovny pro většinu odborných zaměstnanců muzea a konzervátorská dílna. Přesun do pivovaru umožní uvolnění hlavní budovy muzea pro zamýšlenou úpravu. Budoucí muzejní prostory v pivovaru, který je majetkem Města Litomyšl, jsou od července 2011 na míru adaptovány v rámci projektu „Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli“.

Cílem rekonstrukce je více otevřít muzeum veřejnosti, komunikačně i funkčně jej propojit se zámeckým návrším, vytvořit zázemí moderní muzejní instituce, která poskytuje komplexní služby a celkově dobře reprezentuje svého zřizovatele. Muzeum by se mělo stát místem poučení, relaxace a zábavy, místem, v němž je příjemné pobývat.

 

Zpět

Skupina firem PKS