» Podporujeme

Kromě naší hlavní činnosti cítíme morální povinnost pomáhat potřebným.

Každoročně tak podporujeme několik zajímavých projektů z oblasti sportu i kultury, stejně jako projekty ze sociální oblasti.

Jan Houdek

Podpořili jsme vydání básnické sbírky Honzíka Houdka - Hořkosladké verše z mého nitra. Honzík je od narození léčen pro dětskou mozkovou obrnu a výtěžek z prodeje této sbírky půjde na léčbu v Klimkovicích u Ostravy.

Horolezec Radek Jaroš

I přesto, že ho zdravotní problémy nepustili v roce 2013 na další expedici, rádi jsme ho podpořili i v roce 2013 a to při vydání knihy Hory Shora 2. Radek opět s naší podporou vyrazil v červnu 2014 ke splnění svého snu s názvem "Koruna Himaláje". Zbývala již poslední osmitisícová hora - obávaná K2. Nakonec se vše podařilo a Radek Jaroš má Korunu Himalaje". Gratujuleme!

Sportovní klub Nové Město na Moravě

Od roku 2014 podporujeme i tento tradiční sportovní klub který se v současné době změřuje zejména na výchovu nových talentů, ale i na pořadatelskou činnost - např. pořádá známou Zlatou lyži. Dále pak např. Štepánské závody, Silvestrovské kritérium a spoustu další menších či větších, a více či méně významných závodů od dětí až po dospělé.

Horácký džbánek 2014

Ve dnech 8.-9.8.2014 proběhl i za naší podpory další ročník festivalu Horácký džbánek. Na festivalu tentokráte vystoupili kromě jiných kapel např. Petr Spálený, Ivo Jahelka, Bachtale Apsa, František Nedvěd, Žalman či Fleret.

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí klub "Úsměv" Žďár nad Sázavou

Podpořili jsme i klub, který byl založen již v roce 1998 a jedná se o iniciativu rodičů, přátel a odborníků, pracující ve prospěch zdravotně postižených dětí, mládeže, jejich rodičů a všech, kteří mají zájem těmto dětem a rodinám pomáhat.

Alaska Team - Vít Kolátor

Od roku 2014 podporujeme i Víta Kolátora, jednoho z nejúspěšnějších a nejlepších českých musherů. Několikanásobného mistra a medailistu z Mistrovství ČR.

Portimo, o.p.s.

Pro rok 2014 podporujeme obecně prospěšnou společnost Portimo, o.p.s. jejíž cílem je podporovat kvalitu života prostřednictvím sociálních služeb a dalších aktivit pro obyvatele v našem městě a regionu, s ohledem na jejich konkrétní potřeby. Společnost poskytuje 5 základních sociálních služeb: EZOP - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Občanská poradna, Osobní asistence, Raná péče a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Horolezec Radek Jaroš

i pro rok 2012 podporujeme jednoho z nejznámějších a zároveň historicky nejúspěšnějších českých horolezců. Ten i s naší podporou dne 6.5.2012 vystoupil na vrchol Annapurny a do ceněnné a prestižení "Koruny Himaláje" mu chybí již jen K2! Více informací o Radku Jarošovi naleznete na www.radekjaros.cz.

PKS okna Žďár nad Sázavou (sezóna 2012)

i pro další sezónu bude žďárský nohejbalový klub nosit jméno našich výrobků. I nadále je nohejbalový tým účastníkem 1.ligy v kategorii mužů. Více informací o nohejbalistech PKS okna Žďár nad Sázavou.

Florbalový klub fbc orel Žďár nad Sázavou

podporujeme i florbalový tým hrající nižší regionální soutěž.

Fotbalový turnaj žáků FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

podpořili jsme i halový turnaj žáků ve fotbale pořádaný žďárským fotbalovým klubem. Turnaj se konal v polovině ledna 2012 ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou. Více informací o fotbalovém klubu získáte na http://www.fczdas.cz/

SK Benešov

sportovní klub se sídlem v Benešově, kde podporujeme jeho "fotbalovou část". Mužský tým jsou účastníky soutěže "Divize A". Veříme, že i naše podpora týmu pomůže k lepšímu zabezpečení a k lepším sportovním výsledkům. Více se o klubu dočtete na stránkách SK Benešov.

STUDIO IDA

sportovní studio se sídlem ve Žďáře nad Sázavou. Zaměřuje se na různé úrovně sportovních dovedností a různé věkové kategorie. A právě kvůli cvičení s dětmi ve věku 5-10 let zaměřeném na jejich všestranný rozvoj pohybových aktivit jsme Studio Ida podpořili i my. Více o studiu naleznete na webových stránkách Studia Ida.

Hospicové hnutí - Vysočina, o.s.

občanské sdružení, založené v roce 2000 v Novém Městě na Moravě se snahou přispět ke zlepšení péče o nemocné, umírající, osamělé a truchlící lidi formou občanské, dobrovolnické pomoci. Sdružení je zřizovatelem dvou zdravotnických zařízení - první středisko je v Novém Městě na Moravě, druhé středisko je v Jihlavě.

Folklórní soubor Škubánek, Světlá nad Sázavou

i nadále, stejně jako minulý rok, podporujeme soubor Škubánek, tradičního organizátora festivalu Horácko zpívá a tančí. Více informací o festivalu a o souboru Škubánek naleznete na www.skubanek.cz

Sdružení Ambra

naše pomoc a podpora patří i Hiporehabilitačnímu středisku Sdružení Ambra. Sdružení je nestátní, nezisková organizace, která byla založena v roce 2002. Svým založením reagovala na absenci hiporehabilitačního střediska na Vysočině, které by poskytovalo profesionální službu mimo rámec ústavní péče.

Hokejový klub SKLH Žďár nad Sázavou

i nadále stejně jako v minulosti podporujeme žďárský hokejový klub, účastníka 2. ligy můžů ve skupině střed. Více o hokejovém klubu včetně rozpisů zápasů sezóny naleznete na www stránkách SKLH Žďár nad Sázavou.

PKS okna Ždár nad Sázavou

žďárský nohejbalový klub nesoucí jméno nejvýznamější okenářské firmy v kraji Vysočina úspěšně účinkuje prostřednictví svého elitního družstva můžů "A" ve druhé nohejbalové lize. Významné úspěchy v rámci České republiky získává klub i v kategorii dorostu.

SK Best fitness

známý a úspěšný žďárský sportovní klub, který se zabývá zejména kulturistikou, aerobicem, spinningem, atd. V rámci kulturistiky patří mezi přední české kluby, jehož zástupci získávají medaile jak na národních, tak evropských šampionátech.

Gambrinus Sika Brno

14násobný mistr České republiky v basketbale žen a pravidelný účastník Evropských pohárů včetně finálových kol (FINAL FOUR). Více informací o basketbalovém klubu, o jejich výsledcích i o programu zápasů získáte na http://www.bkzabiny.cz/

Horácký džbánek 2009

ve dnech 21.-22.srpna 2009 proběhl další, již 27. ročník folkového festivalu Horácký džbánek. Na festivalu, který jsme i tento rok významně podpořili vystoupili např. Fleret a Jarmila Šuláková, Vlasta Redl, Žalman a spol, Vladimír Mišík anebo mladý písničkář Tomáš Klus.

Horolezec Radek Jaroš

v jeden z nejznámějších a zároveň historicky nejúspěšnější český horolezec pokračuje i v roce 2010 ke svému cíli - získání Koruny Himaláje (výstup na 14 nejvyšších hor planety). Dalšími krůčky by mohly být v průběhu července vrcholy Gasherbrum I. a Gasherbrum II. On-line zpravodajství z expedice, kterou podpořila i značka PKS okna.

Podpora na povodně 2009

jedné z nejvíce postižených obcí Jeseník nad Odrou věnovala společnost PKS MONT, a.s. finanční dar na odstranění škod způsobených povodní. Obec dar využila k zajištění zasíťování vybraných pozemků pro stavbu nových domů pro ty, jejichž domovy nevratně zničila voda.

Podpořili jsme světový rekord!

Dobrovolní hasiči dne 8.5.2010 vytvořili za vzájemné spolupráce 300 sborů z celé České republiky světový rekord v dálkové dopravě vody. I s naší finanční podporou se jim podařilo zorganizovat přečerpání vody až na nejvyšší místo Žďárských vrchů - Devět skal. To bylo "od startu" vzdáleno 62km a zároveň položeno o 541m metrů výše. K rekordu bylo "potřeba" 3553 ks hadic, 234 čerpadel, 291 radiostanic a 2592 dobrovolných hasičů

Horácko zpívá a tančí

dvoudenní folklórní festival konaný ve Světlé nad Sázavou v květnu 2009.

Síť Mateřských center

podpořili jsme Národní setkání členů Sítě MC, které proběhlo v říjnu 2008 v Praze.

Táta dneska frčí

společná kampaň Sítě mateřských center, o.s. a Ligy otevřených mužů, o.s. s cílem podpořit otce aby se více zapojili do života svých rodin i života mateřských center.

Basketbalový klub Žďár nad Sázavou

naše společnost podpořila turnaj "Mistr České republiky" starších žákyň, který se konal v květnu 2012.

Active - středisko volného času

v letošním roce jsme podpořili již 8. ročník akce pro děti s názvem "Probouzení broučků, která je každoročně zakončena lampiónovým průvodem městem.

FC Žďas Žďár nad Sázavou

pro letošní sezónu podporujeme žďárský fotbalový klub.

Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR

hlavním posláním je pomoc osobám se sluchovým postižením při jejich integraci do společnosti, a to nejen jim samotným, ale celému jejich okolí. Zajišťuje všem sluchově postiženým sociální poradenství, údržbu a drobnou opravu sluchadel, pořádá besedy, přednášky, rehabilitační pobyty, víkendové kurzy a aktivity pro sluchově a jinak zdravotně postižené děti a dospělé.

Skupina firem PKS