Soutěž ve stavění ze stavebnice Teifoc má svého vítěze

Pod záštitou Střední odborné školy v Novém Městě na Moravě se v pátek 21.4.2017 uskutečnila soutěž pro pět základních škol, jejichž hlavním úkolem bylo postavit Solární mlýn ze stavebnice Teifoc. Soutěže se zúčastnily obě novoměstské základní školy, tedy 1. ZŠ a 2. ZŠ Nové Město na Moravě. Žďár nad Sázavou zastupovala 4. ZŠ a 3. ZŠ a o umístění přijeli bojovat i žáci ze ZŠ Jimramov. Z každé školy přijeli bojovat čtyři žáci, z nichž každý měl při stavbě Solárního mlýnu svoji úlohu.

Součástí soutěže byl tzv. domácí úkol, který musely splnit všechny školy, spočíval ve vlastní tvorbě ze stavebnice Teifoc. Tento úkol splnili všichni na jedničku, nejlepší však mohla být jen jedna škola, a tou se stala 1. ZŠ Nové Město na Moravě, jejíž žáci měli originální nápad a inspiraci čerpali z domácího prostředí. Postavili repliku známé  Vysočina arény v Novém Městě na Moravě.

Po zhruba 4 hodinách měli všichni žáci hotovo a zbývalo jen vybrat nejlepší mlýn. Rozhodnutí, která z pěti škol postavila nejlepší stavbu, na sebe vzala komise složená z pedagogického dozoru, který žáky v den soutěže doprovázel.

Hlavním faktorem hodnocení byla pečlivost, preciznost a především kvalita celkové stavby Solárního mlýnu. Po pečlivém prozkoumání všech staveb a sečtení bodů s ohledem na domácí úkol, byla za vítěze vyhlášena 1. ZŠ Nové Město na Moravě.

Společnost PKS stavby a.s., jako partner projektu Teifoc do škol, věnovala všem žákům užitečné dárky. Vítězné škole hodnotný dar, a to stavebnici londýnského Tower Bridge.

 Zpět

Skupina firem PKS