Cultural and Social events

Horácký džbánek

Horácký džbánek

Tradiční festival folkové a country hudby, který se koná každý rok v prostorách Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Národní festival Smetanova Litomyšl

Národní festival Smetanova Litomyšl

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v ČR a zároveň patří k největším pravidelně konaným festivalům klasické hudby v Česku.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Festival se koná již od roku 2008.

Pardubické hudební jaro 2018

Pardubické hudební jaro 2018

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro je významnou kulturní událostí východočeského regionu již od roku 1978. Cílem festivalu je propagace trvalých kulturních hodnot a jejich zpřístupnění co nejširšímu spektru posluchačů. Festival představuje významné tuzemské i zahraniční umělce, komorní soubory, symfonické orchestry, operní a baletní soubory.

Festival Korespondance

Festival Korespondance

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, který se koná v prostorách Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Festival KoresponDance je součástí evropského projektu KoresponDance Europe, zahájeného a řízeného občanským sdružením SE.S.TA., Centrem choreografického rozvoje.

Folklorní soubor Škubánek, Světlá nad Sázavou

Folklorní soubor Škubánek, Světlá nad Sázavou

Soubor se od roku 1993 podílí na organizaci bienále folklorního festivalu ve Světlé nad Sázavou „Horácko zpívá a tančí“. Soubor má v repertoáru lidové písně, tance, říkadla a hry ze svého kraje – Českého Horácka. Škubánek úspěšně reprezentoval region na zemských přehlídkách českých folklorních souborů, účinkoval na mnoha slavnostech, festivalech. Nadšeně byl přivítán v Nizozemí, Slovinsku, Polsku a Francii. Dlouhodobě připravuje své členy na soutěž ve zpěvu lidových písní „Zpěváčci“.

Festival pod Zelenou Horou

Festival pod Zelenou Horou

Letní hudební festival pod širým nebem, který se každoročně koná v prostorách Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Letní dovádění s Vysočinou 2016

Letní dovádění s Vysočinou 2016

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi, které každoročně pořádá Kraj Vysočina v různých městecha a obcích po celé Vysočině. Pro návštěvníky je připraveno spoustu soutěží a atrakcí a bohatý doprovodný program.

PKS Group
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
qr

File B 1951 conducted at Country Court in Brno

PKS - holding

Nahoru