Pavel Dvořák

Pavel-Dvorak-v2vedoucí divize eurooken ve společnosti PKS okna a.s.

Pavel Dvořák začínal ve společnosti PKS okna a.s. na pozici zástupce vedoucího výrobního úseku pro eurookna a v současné době tento úsek vede. S manželkou žije ve Žďáru nad Sázavou a má tři děti. Jeho koníčky jsou rocková a metalová muzika, chalupaření a sport.

 
 1. Na divizi dřevěných oken byla pořízená nová špičková technologie, můžete nám ji představit?
  Jedná se o ucelené řešení lakovacího procesu. První částí tohoto procesu je základování, které se provádí flutováním. Pomocí dvou flutovacích skříní aplikujeme základní lak. Druhý a současně finální proces je nanesení vrchního laku, a to prostřednictvím ramenného robota. Po nastříkání vrchního laku odjedou lakované prvky do sušícího tunelu. V tomto prostoru je řízeně odebírána vlhkost kondenzační jednotkou. Sušící tunel umožnuje zrychlení výrobního procesu.

 2. V čem jsou teď vaše okna pro zákazníky ještě lepší než doposud?
  Nové technologie se pořizují proto, abychom zvýšili kvalitu a samozřejmě i produkci. V rámci této nové technologie je vyloučen lidský faktor, ať už v základování, kdy pomocí flutovacích skříní dochází k dokonalému rozprostření základního laku, nebo u robotického lakování s naprogramovanými tahy robota, kdy je aplikace laku prováděna ve stanovených trajektoriích s přesně definovanou sílou povrchové úpravy. Zákazník tedy získá prvky, které jsou všechny stejnoměrně nalakovány.

 3. Co tato nová technologie přinesla zaměstnancům?
  Původní aplikace laku byla velmi fyzicky namáhavá, navíc byly pracovníci laky potřísněni a při stříkání se museli chránit maskami, tak aby nevdechovali prach a výpary z nich. Tomu jsme pořízením nové technologie předešli a rozhodně tak výrazně zlepšili pracovní prostředí.

 4. Co na divizi eurooken plánujete do budoucna?
  Věřím, že tato investice není poslední. V současné době připravujeme kroky pro nákup dalších technologií.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru