Akce pro studenty a učně

Na PKS jsme po delší covidové pauze opět přivítali studenty

Na PKS jsme po delší covidové pauze opět přivítali studenty

Skupina PKS nechává na svoje stavby a do svých provozů studenty středních a vysokých škol nahlédnout poměrně často. V době pandemie to však nebylo vůbec možné. Po delší době jsme dveře výrobních divizí naší společnosti PKS okna otevřeli v pátek 11. března 2022 vysokoškolákům České zemědělské univerzity v Praze, kteří konkrétně studují na katedře zpracování dřeva a biomateriálů Fakulty lesnické a dřevařské.

Studenti z Havlíčkova Brodu se podívali na naši stavbu v Polné

Studenti z Havlíčkova Brodu se podívali na naši stavbu v Polné

Na začátek školního roku jsme si pro studenty Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně připravili další z řad exkurzí na rozestavěné stavby společnosti PKS stavby. Tentokrát jsme třeťáky a čtvrťáky vzali na stavbu závodu Swoboda CZ do Polné. Stavbou studenty provedli vedoucí projektu Ing. Tomáš Novotný a stavbyvedoucí Radim Seifer.

 

 

Vzhůru do praxe na stavbu PKS

Vzhůru do praxe na stavbu PKS

Pár dní před vysvědčením se studenti třetího ročníku Střední školy stavební v Jihlavě oboru pozemní stavitelství podívali na rozestavěnou stavbu společnosti PKS stavby a.s. do Polné. Měli tak možnost porovnat, jak se teorie ze školních lavic blíží praxi na velké stavbě.

 

 

 

Spolupráce škol a skupiny PKS

Spolupráce škol a skupiny PKS

Personální oddělení zastupující společnosti patřící do skupiny PKS spolupracuje se školami. Uvědomuje si, že budoucí kvalitní uchazeči o zaměstnání jsou pro skupiny PKS velmi důležití a že je potřebné podporovat technické vzdělání. Jak spolupráce se školami vypadá, na co se zaměřuje a co nám přináší odpovídá Mgr. Šárka Matyášková, vedoucí personálního oddělení.

pdfPřečíst rozhovor

Ze školních lavic přímo k nám!

Ze školních lavic přímo k nám!

17. září se skupina PKS zapojila do akce Den otevřených žďárských firem a představila, tak speciálně žákům a studentům z přilehlých základních a středních škol, nejen své dvě největší dcery: společnost PKS okna a PKS stavby, ale i mateřskou společnost PKS holding.

pdfZobrazit článek

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru