Podpora projektu Teiffoc do škol

Podpora polytechnické výchovy na ZŠ a stavebních oborů na SŠ

Společnost PKS stavby a.s. se v roce 2016 zapojila do projektu „Podpora polytechnické výchovy na ZŠ a stavebních oborů na SŠ". Tento projekt inicioval Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Krajem Vysočina.
Cílem je motivovat žáky základních škol v Kraji Vysočina k volbě středoškolských stavebních oborů pomocí práce se stavebnicí z reálných pálených cihel Teifoc. Za podpory partnerů bylo pořízeno do škol v našem regionu již více než 300 tzv. školních setů stavebnice. Žáci mohou stavět dle vlastní fantazie nebo podle krajem připravené odborné metodiky.


„Školní sety obsahují kvalitní kopie skutečných cihel, a děti si tak mohou postavit svůj první dům. Práce s touto pomůckou podporuje jemnou motoriku, preciznost, tvořivost a prověřuje trpělivost", říká Ing. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Jednotlivé cihly jsou spojovány škrobovým pojivem simulujícím maltu. Školní set však neobsahuje pouze cihly a maltu, ale také spoustu dalších komponentů, jako například okna, dveře či zednickou lžíci. Postavené stavby se dají jednoduchým namočením do vody rozpustit a po vysušení cihel opětovně použít.

Své stavitelské dovednosti mohou žáci předvést nejen na soutěžích, které pořádají střední školy, ale především na krajské soutěži „Cihla k cihle" pořádané Krajem Vysočina ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, který podporujeme formou pořízení cen pro účastníky.

„Jsme pyšní na to, že jsme se stali jedním z hlavních partnerů projektu „Cihla k cihle", při kterém bylo 30 základních škol z Vysočiny vybaveno stavebnicemi Teifoc. Díky tomu mohou žáci 6. a 7. ročníků těchto škol v rámci praktického vyučování se stavebnicí pracovat a učit se tak základům stavění z cihel. Ve Žďáře nad Sázavou jsou díky nám touto výbornou učební pomůckou vybaveny všechny základní školy, což určitě přispěje k většímu zájmu o obor stavebnictví", říká Ing. Petr Podaný, personální a správní ředitel skupiny firem PKS.

Společnost PKS stavby a.s. podpořila projekt Teifoc nejen příspěvkem na pořízení školních setů, ale také darovala vybraným místním školám další balení malty.

Mgr. Šárka Matyášková, vedoucí personálního oddělení, doplňuje: „Projektu Teifoc přisuzujeme v naší personální politice velmi významnou roli, jelikož vnímáme, že tím naše děti rozvíjíme ve zručnosti. Zároveň se díky práci se stavebnicí Teifoc podporuje celá řada osobnostních předpokladů člověka například spolupráce s lidmi, komunikativnost, technické myšlení, smysl pro detail a kreativita, a to vnímáme u našich budoucích zaměstnanců jako velmi důležité. Navíc projekt Teifoc rozšiřujeme i mimo půdu škol, a to například tím, že s ním pracujeme v rámci Festivalu vzdělávání s naší soutěží „Postav si svoji první zeď." Myšlenku a metodiku k této soutěži jsme vymyslely s mojí 7-mi letou dcerou, která mi pomohla se podívat na stavebnici Teifoc pohledem dětí. Soutěže se stavebnicí naše děti velmi baví, o tom jsme se již několikrát mohli přesvědčit.Díky stavebnicím Teifoc jsme pro ně zajímavější jako zaměstnavatel a také díky tomu s nimi dokážeme vést dialog přiměřený jejich věku. Projekt Teifoc je úžasný nejen tím, že se stavebnicí mohou pracovat děti, ale výborně nám pomáhá v rámci výběrových řízení, kdy potřebujeme ověřit zručnost u potencionálních zaměstnanců, což je pro nás též velmi cenná informace, kterou získáváme a díky tomu považujeme Teifoc jako skvělou pomůcku, kterou z pozice společnosti hodláme podporovat."

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru