Monika Chytková

ChytkovaMonika-clmistr ve společnosti PKS stavby a.s.

Monika Chytková nastoupila do společnosti PKS stavby a.s. v roce 2015 na pozici asistentky stavbyvedoucího. Nyní pracuje na pozici mistr hlavní stavební výroby. Bydlí ve Žďáře na Sázavou. Mezi její koníčky patří turistika, běh, cestování a festivaly. Má ráda staré české filmy, tvrdou muziku, švestkovou zmrzlinu a svoje přátele.

 
 1. Jak jste se dostala ke stavařině? Zajímal Vás tento obor už od dětství?
  Určitě ne. Ke stavařině jsem se dostala spíš náhodou. Když se před maturitou podávaly přihlášky na vysokou, chtěla jsem na strojárnu. Ale na tátovu radu jsem si dala přihlášku i na stavebku, tak jsem tady:) Na základní škole jsem chtěla být patolog.

 2. Jak vzpomínáte na Vaše začátky ve společnosti PKS stavby a.s.?
  Začínala jsem na stavbě pekárny Penam v Rosicích, ve fázi, kdy končily bourací práce a začínalo se pracovat na základech. Byla to stavba poměrně velkého rozsahu. Před tím jsem pracovala v menší firmě v kanceláři na přípravě a najednou jsem viděla, jak to vypadá na reálné stavbě, to se z knih ve škole nedozvíte.

 3. Jak jste se cítila jako jediná žena v čistě mužském kolektivu?
  Podpora od všech kolegů jak z řad technických, tak dělnických profesí, byla veliká. Byli úžasní, přijali mě mezi sebe, byli ochotní mi pomáhat, poradit, zodpověděli mi všechny moje otázky, které jsem jim kladla. Být „růže mezi trním" je určitě výhoda. :)

 4. Co se Vám na Vaší práci nejvíce líbí?
  Že žádný den není stejný. Práce není stereotyp. To, že jsem v kontaktu se spoustou lidí z různých profesí, mě obohacuje jak v rovině profesní, tak v rovině osobní. K cíli nevede pouze jedna předepsaná cesta a sama můžu rozhodnout, jak se k němu dopracuji.

 5. Jaké je Vaše životní motto?
  „Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede." Arthur C. Clarke
Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru