Stavebnice TEIFOC ve školách na Vysočině i díky skupině PKS

webSpolečnost PKS stavby a.s., kraj Vysočina a několik dalších stavebních firem podporují už druhým rokem projekt „Cihla k cihle", s nímž je spojená netradiční stavebnice z pálených cihliček Teifoc. S Teifocem se ve školách na Vysočině nejen staví v hodinách pracovního vyučování, ale také soutěží. Letošní krajské kolo proběhlo na Střední škole stavební v Třebíči.

 

 

Projekt „Cihla k cihle" podporuje polytechnickou výchovu na základních školách a stavební obory na školách středních. Díky němu byly desítky škol na Vysočině vybaveny stavebnicí Teifoc, která je skvělou učební pomůckou zlepšující logické myšlení, schopnost plánovat, a navíc děti učí základům stavění z cihel. „S Teifocem ve škole pracujeme, myslím, že zlepšuje kreativitu a stavební um. Stavění s Teifocem mě chytlo, a tak zvažuji, zda se do budoucna nemám oboru stavebnictví věnovat", říká osmák David Musiol se žďárské 4. ZŠ.
Na začátku října proběhl na Střední škole stavební v Třebíči druhý ročník krajského kola. Sjelo se sem 21 dvoučlenných týmů ze základních škol na Vysočině, které byly v minulosti stavebnicí Teifoc sponzorsky vybaveny. „Mě stavení s Teifocem moc baví, můj táta pracuje ve stavební společnosti, asi to mám po něm. V rámci soutěže jsme se spolužačkou procházely různými koly, až jsme se probojovaly až sem. Je tu příjemná atmosféra a vše dobře zorganizované", hodnotí soutěž Simona Večeřová ze ZŠ Okříšky. S úkolem postavit dům ze dvou kvádrů se na základě hodnocení sedmičlenné poroty nejlépe popasovali a hodnotné ceny si odnesli žáci žďárské 3. ZŠ. Druzí skončili žáci z Jimramova a třetí místo vybojovali žáci třebíčské ZŠ T. G. Masaryka.
„Jedním z hlavních partnerů projektu je naše stavební společnost PKS stavby a.s., která stála před dvěma lety u zrodu tohoto zajímavého projektu a trvale podporuje všechny soutěže ve stavění z Teifocu krásnými cenami pro účastníky", říká personální a správní ředitel skupiny PKS Ing. Petr Podaný. Velkým podporovatelem je i Kraj Vysočina. „Velmi nás těší spolupráce základních škol, středních škol, stavebních firem a Kraje Vysočina. Unikátní projekt, který se zaměřuje na systémovou podporu technického, tady konkrétně stavebního vzdělání, je v Česku ojedinělý a jsme velmi hrdí na všechny zapojené žáky, studenty a učitele, kteří s námi spolupracují a práci se stavebnicí Teifoc si chválí. Firma PKS byla první, která finančně vstoupila do partnerství a zakoupila vybraným školám stavebnice, za což jí patří velké poděkování", uzavírá Ing. Jana Fialová, radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru