I letos se na Vysočině soutěží se stavebnicí TEIFOC

2Společnost PKS stavby a.s. a Kraj Vysočina už třetím rokem podporují projekt „Cihla k cihle" spjatý s netradiční stavebnicí z pálených cihliček TEIFOC. Žáci z desítek základních škol na Vysočině tak mohou díky tomuto projektu a skvělé učební pomůcce stavebnici TEIFOC zlepšovat svoje logické myšlení, schopnost plánovat a navíc mají možnost procvičit svoji manuální zručnost a učit se základům stavění z cihel.

Se stavebnicí TEIFOC se pracuje nejen ve školách, ale i se s ní soutěží. Žáci svůj stavařský um a kreativitu nejdříve předvádí na okresních kolech. Ti nejlepší potom postupují do kola krajského.
Na konci dubna odstartovala série okresních kol, a to na Střední odborné škole v Novém Městě na Moravě. Žáci měli za úkol postavit dům podle svých představ. První cenu, stavebnici TEIFOC, z které lze postavit londýnský Tower Bridge a kterou věnovala společnost PKS stavby a.s., si odvezli žáci ze ZŠ Nížkov. O dva týdny později se konalo další okresní kolo tentokrát na Střední průmyslové škole stavební v Havlíčkově Brodě. Londýnský Tower Bridge si podle názoru odborné poroty nejvíce zasloužili žáci ze ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod za stavbu domu. Další okresní kola proběhnou v květnu v Jihlavě a Třebíči na místních Středních školách stavebních.

Společnost PKS stavby a.s. si ve spolupráci se žďárským Muzeem nové generace připravila pro všechny soutěžící překvapení. Žáci se mohou zapojit do soutěže, při které po správném zodpovězení několika otázek týkajících se skupiny PKS každý pátý vyhraje pro sebe a jednoho z rodičů volné vstupenky do Muzea nové generace.

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru