Studenti z Havlíčkova Brodu se podívali na naši stavbu v Polné

1 spolecnaNa začátek školního roku jsme si pro studenty Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně připravili další z řad exkurzí na rozestavěné stavby společnosti PKS stavby. Tentokrát jsme třeťáky a čtvrťáky vzali na stavbu závodu Swoboda CZ do Polné. Stavbou studenty provedli vedoucí projektu Ing. Tomáš Novotný a stavbyvedoucí Radim Seifer.

 

 

Spolupráce našeho personálního oddělení a několika středních škol stavebního směru funguje už několik let. Jednou z forem spolupráce jsou exkurze pro studenty a učně. Proč se tyto exkurze pořádají, v čem spočívá jejich význam?
„Z absolventů havlíčkobrodské stavební školy máme ve svých řadách mnoho našich zaměstnanců, kteří u nás pracují na různých pozicích a podílejí se na našich zakázkách. Je pro nás velmi důležité, abychom se školou vedli dialog a pomáhali jim s výukou tak zajímavého oboru. Díky tomu pak přicházejí zájemci, kteří mají tu správnou startovní čáru. Za tuto příležitost, vytáhnout studenty ze školních lavic, jsme rádi, protože je to pro nás okamžik, kdy jim můžeme sdělit, že po ukončení jejich vzdělání, mohou za námi přijít a u dobré kávy s námi probrat pracovní uplatnění u nás. :-) "
Mgr. Šárka Matyášková – vedoucí personálního oddělení PKS holding a.s.

Jak vidí námi pořádané exkurze studenti a jejich pedagogové?

„Dá se říct, že ve škole to máme dost teoretické. Vaše exkurze nám slouží k tomu, abychom poznali, jak to na opravdové stavbě probíhá, protože běžně se na stavbu nedostaneme. Tyto exkurze beru pro nás do budoucna jako velké plus. "
Pavel Zvolánek – student SPŠ stavební ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod

„Exkurzi hodnotím velice pozitivně, protože je z mého pohledu důležité, aby studenti měli možnost se účastnit staveb, které jsou právě ve výstavbě. K teorii je důležitá i praxe. Studenti ve 3. a 4. ročníku mají již dobrý teoretický základ z hodin, a proto je dobře, že mohli vidět stavbu takového rozsahu."
Ing. Ondřej Vojíř – učitel odborných předmětů SPŠ stavební ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru