Na PKS jsme přivítali významnou zahraniční návštěvu

IMG 0835_002Skupina PKS spolupracuje už několik let na řadě společných témat se Střední školou stavební v Jihlavě. Dohromady se snažíme poskytovat podporu při vylepšování vybraných procesů vzdělávání a následně tak zvyšovat kvalitu vycházejících studentů této školy, kteří se často stávají po ukončení studia našimi zaměstnanci.

 

 

Za personální oddělení věnujeme nemalé úsilí do nastaveného partnerství a např. pravidelně organizujeme pro studenty této školy exkurze na zajímavé stavby realizované naší dceřinou společností PKS stavby a.s. nebo jim poskytujeme pomůcky na vyučování odborných předmětů. Těchto aktivit je celá řada. Zajímavostí z poslední doby je možnost zapojit se do mezinárodního projektu ERASMUS s názvem „Další kompetence pro život", jehož koordinátorem je právě Střední škola stavební Jihlava. Využili jsme nabídku na představení Skupiny PKS partnerům tohoto projektu, a to Střední odborné škole z Cambridge ve Velké Británii, z Turína v Itálii a z Tampere ve Finsku.
„V úterý 4. 12. 2018 jsme navštívili největší stavební firmu v Kraji Vysočina - mateřskou firmu PKS holding a.s. ve Žďáru nad Sázavou. Ve výrobních halách jsme se seznámili s výrobou plastových, hliníkových a dřevěných oken společnosti PKS okna a.s., kterou nám výborně odprezentoval Ing. František Hroch, vedoucí divize Plastových oken a Pavel Dvořák, vedoucí divize Dřevěných oken. Poté jsme se zástupci firmy společně diskutovali o spolupráci firmy se školami, o požadavcích na zaměstnance, o nezbytných schopnostech a dovednostech, o získávání nových zaměstnanců, o péči o jejich další rozvoj a o celé řadě dalších aktuálních otázek. Zahraniční účastníci návštěvu skupiny PKS vysoce ocenili a odvezli si řadu zajímavých poznatků a zkušeností z pohledu významného regionálního zaměstnavatele, která zazněla z úst personálně správního ředitele Ing. Petra Podaného", dodal PhDr. Pavel Toman, ředitel Střední školy stavební Jihlava.

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru