Den otevřených dveří žďárských firem 2018

spolecnaSkupina PKS se spolu s dalšími sedmi žďárskými firmami zapojila do akce Den otevřených dveří, která se konala ve čtvrtek 8. listopadu. Jejím cílem bylo nabídnout budoucím uchazečům o práci pohled do zákulisí výrobních společností. Firmy se v tento den mimo jiné prezentovaly i na Festivalu vzdělávání ve žďárském Domě kultury.

 

 

Do akce Den otevřených dveří žďárských firem se skupina PKS zapojila potřetí. Pro žáky osmých a devátých ročníků a studenty středních škol jsme si připravili prezentaci o skupině PKS, která jim dala základní informace o skupině a přiblížila, jaké možnosti pracovního uplatnění by u nás, až ukončí svoje studium, mohli mít. V rámci prezentace proběhl i kvíz s testovými otázkami, ve kterém se soutěžilo o stavebnice Teifoc. Žáci a studenti se měli možnost podívat i do praxe. Pan Hrdina a pan Malimánek z PKS okna a.s. je provedli po výrobní hale plastových oken, seznámili je s provozem a odborně zodpověděli veškeré dotazy.
Den otevřených dveří žďárských firem je záměrně naplánován na stejný den jako Festival vzdělávání probíhající v Domě kultury, jehož cílem je ukázat žákům základních škol možnosti studia na středních školách. Na festivalu jsme od rána až do pozdního odpoledne představovali skupinu PKS a snažili se motivovat žáky ke studiu středních stavebních škol. Kromě informačních a propagačních materiálů o skupině PKS jsme si pro účastníky akce přichystali tradiční soutěž „Postav si svou první zeď se stavebnicí Teifoc", která byla žáky velmi vítaná a u našeho stánku bylo pořád plno.
V rámci Dne otevřených dveří žďárských firem také proběhla soutěž pro třídní kolektivy. Úkolem bylo vytvoření práce, která představí všechny zúčastněné firmy a město Žďár nad Sázavou. Sešlo se neuvěřitelných 15 projektů, na nichž pracovalo více než 300 žáků základních a středních škol. Z kvality předložených projektů jsme byli velmi příjemně překvapeni a bylo pro nás opravdu těžké ze zúčastněných projektů vybrat 5 nejlepších, jejichž autoři obdrželi hlavní cenu. Předání cen a vyhlášení proběhlo na závěr Festivalu vzdělávání a pět vítězných třídních kolektivů si odneslo po 15 000 korunách určených na školní výlet. Více o projektu se můžete dozvědět na stránkách www.dodzr.cz.
Spolupráce žďárských firem, města a škol dobře funguje a při pořádání Dne otevřených dveří se toto propojení opět osvědčilo. V příštím roce se tak můžeme těšit na další, v pořadí pátý, ročník.

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru