Skupina PKS se tradičně zapojila do Dne otevřených dveří žďárských firem

15Ve čtvrtek 14. listopadu otevřela skupina PKS na jeden den brány žďárského areálu žákům osmých a devátých tříd. Konal se totiž 6. ročník akce Den otevřených dveří žďárských firem. Skupina PKS měla v tento den své zastoupení i na Festivalu vzdělávání ve žďárském Domě kultury.

 

 

 

Do Dne otevřených dveří žďárských firem se kromě PKS zapojuje dalších sedm místních společností. Akce si klade za cíl nabídnout budoucím uchazečům o práci pohled do zákulisí výrobních firem. Žáky jsme letos nově přivítali v showroomu společnosti PKS okna a.s. Zde jsme jim formou prezentace, videí a fotek představili skupinu a přiblížili, jaké pracovní uplatnění by na PKS po skončení svého studia mohli najít. Nechyběl ani kvíz s testovými otázkami týkajícími se skupiny PKS, ve kterém se soutěžilo o stavebnice Teifoc.
Žáky potěšila i možnost podívat se do praxe. Vedoucí divize eurooken Pavel Dvořák je provedl po výrobní hale společnosti PKS okna a.s. Žákům popsal proces výroby oken, seznámil je s provozem a odborně zodpověděl všechny dotazy.
Den otevřených dveří žďárských firem je datumově záměrně naplánovaný tak, aby vycházel na stejný den jako Festival vzdělávání probíhající ve žďárském Domě kultury. Cílem festivalu je ukázat budoucím středoškolákům, jaké mají možnosti studia. Na festivalu jsme celý den prezentovali skupinu PKS a žáky motivovali ke studiu středních stavebních škol. Na náš stánek lákala účastníky festivalu i soutěž „Postav si svou první zeď se stavebnicí Teifoc", a tak bylo u našeho stánku pořád plno.
Zúčastněné firmy si v rámci Dne otevřených dveří připravily i soutěž pro třídní kolektivy. Úkolem bylo zhotovit projekt, který by představil tyto firmy a také město Žďár nad Sázavou. Pět třídních kolektivů vyhrálo po 15 000 korunách určených na školní výlet.
Propojení město Žďár nad Sázavou, žďárské firmy a školy funguje a opět se osvědčilo. Těšíme se na další ročník.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru