Po tříleté covidové pauze se konal Den otevřených dveří žďárských firem

6Ve čtvrtek 10. listopadu jsme se zapojili do sedmého ročníku Dne otevřených dveří žďárských firem. Naše dveře jsme otevřeli doslova, a to žákům osmých a devátých tříd. V tento den jsme Skupinu PKS představili i na Festivalu vzdělávání ve žďárském Domě kultury.

 

 

 

Do Dne otevřených dveří žďárských firem se kromě nás tradičně zapojuje dalších sedm místních společností. Akce si klade za cíl nabídnout budoucím uchazečům o práci pohled do zákulisí výrobních firem. Žáky jsme letos přivítali na terase naší moderní jídelny. Zde jsme jim formou prezentace, videí a fotek představili skupinu a přiblížili, jaké pracovní uplatnění by na PKS po skončení svého studia mohli najít. Nechyběl ani kvíz s testovými otázkami týkajícími se skupiny PKS, ve kterém se soutěžilo o stavebnice Teifoc.
Žáky potěšila i možnost podívat se do praxe. V tomto ročníku je po výrobní hale společnosti PKS okna a.s provedl vedoucí divize plastových oken Ing. František Hroch. Žákům popsal proces výroby plastových oken a odborně zodpověděl všechny jejich dotazy.
Den otevřených dveří žďárských firem je datumově záměrně naplánovaný tak, aby vycházel na stejný den jako Festival vzdělávání probíhající ve žďárském Domě kultury. Cílem festivalu je ukázat budoucím středoškolákům, jaké mají možnosti studia. Na festivalu jsme celý den prezentovali skupinu PKS a žáky motivovali ke studiu středních stavebních škol.
Zúčastněné firmy si v rámci Dne otevřených dveří připravily i soutěž o tři iPhony13. Úkolem žáků bylo navštívit na podiu všech osm stánků společností a splnit připravené úkoly. Následně dostali razítka a mohli se tak zařadit do losování o mobilní telefony.
Propojení město Žďár nad Sázavou, žďárské firmy a školy opět zafungovalo a osvědčilo se.
Těšíme se na další ročník.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru