Den otevřených dveří žďárských firem a Festival vzdělávání 2023

20231109 082328Ve čtvrtek 9. listopadu jsme otevřeli dveře našeho areálu žákům osmých a devátých tříd základních škol. Zapojili jsme se totiž do dalšího ročníku Dne otevřených dveří žďárských firem. Celý den jsme Skupinu PKS představovali i na Festivalu vzdělávání ve žďárském Domě kultury.

 

 

 

Do Dne otevřených dveří žďárských firem se kromě nás zapojuje dalších sedm místních společností. Akce nabízí budoucím uchazečům o práci pohled do zákulisí výrobních firem. Žáky ze žďárských základních škol a jedné novoměstské jsme přivítali na terase naší jídelny. Formou prezentace, kvízu, videí a fotek jim vedoucí oddělení vnějších vztahů Bc. Jana Havlíková představila skupinu a přiblížila, jaké pracovní uplatnění by na PKS po ukončení svého studia mohli najít.
Žáky potěšila exkurze do výrobní haly plastových oken naší společnosti PKS okna, kde měli možnost nahlédnout i do praxe a dozvědět se více o procesu výroby plastových oken. Provedl je vedoucí divize plastových oken Ing. František Hroch a vedoucí provozu přípravy Ing. Jakub Malimánek.
Den otevřených dveří žďárských firem je datumově záměrně naplánovaný tak, aby vycházel na stejný den jako Festival vzdělávání. Cílem festivalu je ukázat budoucím středoškolákům, jaké mají možnosti studia. Na festivalu naše personální oddělení prezentovalo skupinu PKS a žáky motivovalo ke studiu středních stavebních škol. V našem stánku si každý mohl postavit i zeď ze stavebnice Teifoc.
V rámci Dne otevřených dveří jsme si spolu s ostatními zúčastněnými firmami připravili i soutěž o tři iPhony14. Úkolem žáků bylo navštívit na podiu všech osm stánků společností a splnit připravené úkoly. Následně dostali razítka a mohli se tak zařadit do losování o mobilní telefony. Nechyběla ani soutěž pro třídní kolektivy. Úkolem bylo zhotovit projekt, který by představil zúčastněné firmy a také město Žďár nad Sázavou. Čtyři třídní kolektivy pak vyhrály společné kino a občerstvení.
Na Festivalu vzdělávání jsme také převzali titul za druhé místo v kategorii „Nejžádanější zaměstnavatel regionu" mezi studenty středních a vysokých škol.
Těšíme se na další v pořadí už devátý ročník.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru