Den otevřených oken a dveří 2013

DOD2013-05Sobota 15. června byl den, kdy proběhl třetí ročník Dne otevřených oken a dveří pořádaný společností PKS okna a.s. První návštěvníci přicházeli už v devět hodin, o desáté byl firemní areál zaplněn. Přicházeli opět především rodiny s dětmi. Účast 700 lidí trumfla předešlý ročník. Děti se vydováděly na skákacích hradech a na skluzavce, rozdávali se balónky a bonbóny.

Celé dopoledne moderoval Milan Řezníček z Hitrádia Vysočina, pro děti pořádal soutěžní hry spojené s tančením a zpíváním. Velký zájem dětí byl již tradičně o malování na obličej, které prováděly hostesky z rádia. Když bylo o nejmenší postaráno při loutkové pohádce Zvířátka a loupežníci, rodičům se naskytla chvíle k prohlídce výrobních hal na plastová a dřevěná okna. Mohli se tak přidat ke skupinkám, kterým se od našich techniků dostalo podrobného odborného výkladu.
V průběhu celé akce si výrobní prostory mohli zájemci prohlížet i samovolně. Velký zájem především dospělých vzbudila část programu s tématikou bezpečnosti plastových oken. Při ukázce odolnosti různých druhů okenních skel zájemci viděli pokus o rozbití hodem dlažební kostkou. Bylo ihned jasně vidět, jaký je rozdíl při snaze rozbít obyčejné nebo bezpečnostní sklo. Diváky zaujala i scénka pokusu o vloupání do zavřeného plastového okna. Na vlastní oči viděli, jak těžké je zavřené okno vypáčit. To "zloději" trvalo hodně dlouho, způsoboval velký rachot, a nakonec si musel od hasičů půjčit jejich mnohem větší páčidlo, aby dílo dokonal.
Účel akce, tj. ukázat výrobní prostory veřejnosti a pobavit příchozí rodiny s dětmi, byl splněn. I v tomto ročníku jme se utvrdili, že v tradici „otevřených dnů" má smysl pokračovat. A nejen proto, že zaměstnanci i ostatní návštěvníci kromě prohlídek vlastní výroby oken, strávili velmi příjemné a zábavné dopoledne se svými dětmi.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru