Dotace z projektů Evropské unie

Společnost PKS holding a.s. získala dotaci z Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj, OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Název projektu: Elektromobilita - PKS holding a.s.

EU-Elektromobilita

Název programu - Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Nízkouhlíkové technologie, Výzva II, aktivita a) Elektromobilita
Název projektu - Elektromobilita - PKS holding a.s.
Jméno žadatele - PKS holding a.s.
Termín realizace - 30. 5. 2017 - 6. 7. 2018
Způsobilé výdaje - Pořízení 1 ks elektromobilu a 1 ks nabíjecí stanice pro elektromobily, celkem 353 363,82,- Kč.
Dotace - 55% výše způsobilých výdajů - 194 350,101,- Kč.
Popis projektu - Projekt žadatele PKS holding a.s. v rámci II. Výzvy programu podpory NUT zavádí do činnosti podniku inovativní technologie (TRL 9) čisté mobility. V rámci způsobilých výdajů je pořízen 1x elektromobil pro vlastní potřebu a 1x nabíjecí stanice pro vlastní potřebu. Projekt je realizován v kraji Vysočina.
Závěr: V roce 2018 společnosti PKS holding a.s. realizovala projekt Elektromobilita v rámci programu Nízkouhlíkové technologie, který spadá pod Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (2013 - 2020).
Implementace inovativní technologie čisté mobility do společnosti PKS holding a.s. proběhla skrze pořízení 1 ks elektromobilu a 1 ks nabíjecí stanice pro vlastní spotřebu. Využívání elektromobilu ve společnosti PKS holding a.s. je hodnoceno pozitivně - pro uživatele je vůz řidičsky příjemný, jednoduchý na ovládání, nevyžaduje řazení a jeho provoz je tichý. Zaměstnanci společnosti jsou s elektromobilem spokojení.
Využívání elektromobilu je výhodné i ekonomicky. Provozní náklady elektromobilu jsou nízké, a to z několika důvodů - konstrukce elektromobilů je jednoduchá a odpadají tak náklady na drahé servisní prohlídky a opravy. Velkou úsporou je úspora na pohonné hmoty - v tomto případě na elektřinu. Účinnost elektromotoru je násobně vyšší než u spalovacích motorů a díky tomu jsou náklady na kilometr ve zlomcích nákladů na pohonné hmoty u klasických spalovacích vozů. U vozu společnost PKS holding a.s. pak značná část spotřeby je kryta elektřinou z obnovitelného zdroje – z vlastní fotovoltaické elektrárny a elektromobil je tedy opravdu emisně blízko nulové hodnotě.

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru