Porota vybírala nejlepší stavby na Vysočině

nmnm copyStavbou roku Kraje Vysočina 2015 v kategorii stavba občanské vybavenosti se staly Městské lázně v Novém Městě na Moravě. Čestné uznání pak obdržela velkomeziříčská rozhledna, rekonstrukce Masarykova náměstí ve Velké Bíteši a rekonstrukce koleje na trati Sklené nad Oslavou Ostrov nad Oslavou. „Všechny stavby hodnotila odborná porota složená z architektů a projektantů. Do soutěže bylo tentokrát přihlášeno čtyřiadvacet staveb," uvedl předseda soutěže Stavba Vysočiny Martin Pertl.


„Tím, že bylo v letošním roce přihlášeno poměrně velké množství opravdu pěkných staveb, je naše vítězství ještě cennější. Konkurence byla mimořádně tvrdá. Pro mě osobně je tato stavba nejen stavbou roku, ale v Novém Městě i stavbou století," uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda. Elegantní budova Městských lázní stojí na břehu potoka Bezděčka, v sousedství teplárny, kterou ale svoji hmotou zastiňuje. Tvoří tak zajímavý přechod mezi sídlištěm a oblastí zeleně kolem potoka. Vítězství lázní bylo příjemný překvapením i pro architekta společnosti Arch Design Jaroslava Dokoupila.


„Stavba Městských lázní totiž není nijak honosná nebo okázalá. Byla pořizována z veřejných prostředků, které si Nové Město na Moravě našetřilo.Už když se stavba lázní plánovala, bylo jasné, že budova musí splňovat dvě základní kritéria- musí být úsporná a funkční. Myslím, že výsledkem je hezká, dokonale funkční a úsporná stavba a právě to zřejmě porota ocenila," dodává Dokoupil.


Pro Městské lázně je ocenění už druhým velkým úspěchem. V dubnu oslavily 50000. návštěvníka. Ten přišel mnohem dříve než se původně plánovalo a potvrdil tak skutečnost, že o zdejší služby je mezi lidmi velký zájem.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru