Rekonstrukce Kulturního domu v Měříně končí

Kvůli havarijnímu stavu hrozilo před několika lety Měřínské sokolovně její úplné uzavření. Nyní budova září novotou v původním architektonickém výrazu. Stalo se mnoho věcí - budovu Měřín od České obce sokolské odkoupil a investoval do její zásadní rekonstrukce. Mimo obvodových a nosných zdí šlo vše ostatní k zemi.

Celková rekonstrukce a s ní spojené stavební úpravy původní sokolovny na kulturní dům v Měříně spočívala ve vybudování nových dispozičních řešení, zateplení fasády včetně výměny výplní otvorů. Byla vybudována nová stropní konstrukce a její nové zastřešení. Bylo nutné zpevnění základů a následná sanace vlhkosti, vybudování nových podlah a jejich povrchových úprav. Dělníci vybudovali nové podhledy a kompletní instalace vody, topení, elektroinstalace a vzduchotechniky. Účelem rekonstrukce tak bylo získání akusticky a technicky kvalitního prostotu pro konání kulturně společenských akcí v Měříně. Aktuálně, téměř o rok později tak tuto vizi Měřínských dokončujeme. „Je hotové zateplení fasády, její oplechování a finální nátěry. Uvnitř budovy byly dokončeny všechny zednické práce, instalatérské a elektrikářské práce. Dokončují se rovněž sádrokartonové podhledy a obklady.“ uvedl stavbyvedoucí Vít Oberreiter.

Termín dokončení a předání stavby je plánován na konec září včetně terénních úprav kolem objektu. Měřínští chtějí tuto zdárnou proměnu oslavit velkolepě. Otevření budovy je plánováno na 14. - 16. října, kdy mimo jiné v novém „kulturáku“ vystoupí hudební skupina Čechomor.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru