Havlíčkův Brod má nyní domov pro stovku seniorů

2749 sNovostavbu v areálu krajské nemocnice postavenou naší dceřinou společnosti PKS stavby a.s. za bezmála 170 milionů korun pomohlo vybudovat ministerstvo práce a sociálních věcí příspěvkem sto milionů. Lidé se do nového domova v Havlíčkově Brodě stěhují od konce září, poslední dvě desítky lůžek budou obsazené v nejbližších týdnech.

 

Zájem o místo v tomto domově je velký. „V pořadníku máme asi 500 lidí," řekla při slavnostním otevření ředitelka domova Hana Hlaváčková. Do nové budovy se přestěhovali i obyvatelé havlíčkobrodského domova důchodců U Panských s 34 lůžky.
V novém domově důchodců bude od příštího školního roku fungovat i školka pro 19 dětí. Přednostně by měla sloužit lidem pracujícím v nemocnici a domově důchodců.Školka by měla mít prodloužený provoz, a to podle pracovních směn.

Nový domov důchodců vznikl místo stoletého pavilonu nemocnice. Jeho existenci připomíná vchodový kamenný portál, který zdobí hlavní halu domova. První až třetí podlaží se 75 lůžky je určené pro klienty s různými typy demencí a Alzheimerovou chorobou. Čtvrté patro funguje v režimu domova pro seniory a disponuje 34 lůžky. Klienti žijí v tzv. rezidencích po 10 až 12 osobách, ve větším soukromí tak využívají kuchyňku i společný obývací prostor, kde se o ně stará jedna pečovatelka a na pomoc například s hygienou dochází další pracovníci.

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru