Zvláštní cena Stavba roku pro Základní školu Amos

3020 sPrestižní soutěžní přehlídka Stavba roku 2020 zná své vítěze. Na letošním už 28. ročníku bylo uděleno celkem osm titulů a pět zvláštních cen. Odborná porota Stavby roku 2020 byla složená tradičně ze zástupců jednotlivých vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. Během července a srpna navštívila všech 84 přihlášených staveb. Porotci i rada programu se shodují na tom, že právě osobní návštěva všech projektů je pro vyhodnocení klíčová a nenahraditelná.

 

Držitelé titulů v letošním roce poprvé v historii soutěže získali navíc unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla, vyrobené sklárnou Rückl. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko" v procesu celé realizace stavby.
V sektoru stavitelství a architektury je právě udílení cen za stavbu roku nejvýznamnější akcí. Nominace byly představeny již 10. září 2020 v Národním technickém muzeu v Praze. Tituly a zvláštní ceny, v návaznosti na aktuální situaci, organizátoři vyhlásili a představili v původním avizovaném termínu, ale netradiční formou – prostřednictvím unikátních filmových dokumentů a navíc virtuálně.

„Ve 28. ročníku soutěžní přehlídky bylo možné se opět seznámit nejen s autory jednotlivých staveb, ale také s projektanty, stavebními firmami a všemi, kdo připravili kompletní projektové dokumentace a kdo realizovali jednotlivé stavby a stavební díla. Zároveň seznamuje také s jednotlivými investory, kteří stáli u každé stavby většinou od zrodu myšlenky konkrétního investičního záměru až po její úplnou realizaci. Vyhlášení titulů je vrcholem ocenění a seznámení se s jejich, mnohdy několikaletou, prací a úsilím," sdělil architekt Jan Fibiger, předseda rady programu a předseda správní rady Nadace ABF.

Námi přihlášená realizace Základní školy Amos v Psárech obdržela zvláštní cenu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Zdroj: www.pksstavby.cz

 

 

Skupina PKS
PKS holding a.s. Brněnská 126/38
591 01 Žďár nad Sázavou
566 697 111
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
qr

Složka B 1951 vedená u KS v Brně

PKS - holding

Nahoru